Interia.pl: Pandemia liczbę rozwodów zwiększała, drożyzna – wyhamowała. Rozwód w cieniu inflacji

Rozwody podczas pandemii

Zapraszamy do lektury artykułu pani redaktor Irminy Brachacz, dotyczącego zwiększonej ilości rozwodów podczas pandemii. W artykule cytowana jest wypowiedź mecenas Katarzyny Łukasiewicz.
- Pandemia najpierw rozwody wstrzymała, ale kiedy życie zaczęło wracać do względnej normalności, pozwy o rozwód ruszyły. W lipcu 2020 roku to była prawdziwa lawina. Dwa, momentami trzy razy więcej spraw niż w roku poprzednim. Pierwsze trzy miesiące były takie, że drzwi do kancelarii się nie zamykały - opowiada mec. Katarzyna Łukasiewicz.
Dla prawniczki liczba zainteresowanych rozwodami była o tyle wówczas zaskakująca, że był to lipiec. - Ludzie nigdy nie przychodzą rozwodzić się w wakacje. Najczęściej jest to wrzesień i czas po świętach. A tutaj fala popandemicznych rozwodów ruszyła w lipcu. Jakby zwaśnione strony czekały na pierwszy wolny termin po lockdownach, by złożyć pozew - komentuje mec. Łukasiewicz.
Z całym artykułem mogą się Państwo zapoznać TUTAJ
Tytułwydarzenia.interia.pl
Data29.05.2022
EkspertKatarzyna Łukasiewicz

Potrzebujesz konsultacji?

Jeżeli potrzebujesz porady prawnej lub konsultacji z prawnikiem, zapraszam! Chętnie udzielę wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania w Twojej indywidualnej sprawie.

tel. 665 272 500

Pon – Pt 09:00-17:00

Zarezerwuj termin