Interia.pl: Zamiast wakacji kredytowych – pozwy. „Nic tak nie motywuje jak franki po 5 zł”

Zamiast wakacji kredytowych - pozwy

Zapraszamy do lektury artykułu pani redaktor Irminy Brachacz, dotyczącego sytuacji prawnej frankowiczów. W artykule cytowana jest wypowiedź mecenas Katarzyny Łukasiewicz.
- Rok temu XXVIII Wydział Cywilny, zwany frankowym, zamknął rok liczbą 18-20 tys. złożonych spraw. W tym roku w czerwcu miałam już sygnaturę 13 tys. W zeszłym roku sygnaturę 10 tys. miałam w sierpniu. Dlatego szacuję, że do końca roku stołeczny wydział frankowy dobije do 30 tys. spraw - mówi Katarzyna Łukasiewicz.
- Liczba, jak i treść wyroków zapadających w ostatnim czasie w sprawach frankowych jednoznacznie wskazuje, że linia orzecznicza jest dla kredytobiorców bardzo korzystna. Sądy zauważają, że konsumenci nie byli dobrze informowani przez bank i unieważniają ich umowy - zaznacza adwokat Katarzyna Łukasiewicz.
Banki się bronią. Od jesieni pozywają tych, którzy złożyli przeciw nim pozew. - Pozywają kredytobiorców o wynagrodzenie za korzystanie z kapitału. Czyli twierdzą: jeśli masz nam zwrócić tylko tyle, ile ci daliśmy, bez powiększenia o odsetki, to oddaj nam wynagrodzenie za to, że mogłeś z tych pieniędzy przez tyle lat korzystać - tłumaczy Katarzyna Łukasiewicz.
Z całym artykułem mogą się Państwo zapoznać TUTAJ
Tytułwydarzenia.interia.pl
Data07.08.2022
EkspertKatarzyna Łukasiewicz

Potrzebujesz konsultacji?

Jeżeli potrzebujesz porady prawnej lub konsultacji z prawnikiem, zapraszam! Chętnie udzielę wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania w Twojej indywidualnej sprawie.

tel. 665 272 500

Pon – Pt 09:00-17:00

Zarezerwuj termin