Interwencja Polsat: Niepełnosprawny zaparkował na kopercie. Został ukarany

Niepełnosprawny zaparkował na kopercie. Został ukarany

W dzisiejszym programie Interwencja w Telewizji Polsat, mecenas Katarzyna Łukasiewicz wyjaśniała kwestie związane z parkowaniem na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Sprawa poruszona w reportażu była o tyle ciekawa, że bohater reportażu - Pan Krzysztof, posiadał ważne orzeczenie o niepełnosprawności i dokumenty uprawniające go do bezpłatnego parkowania, a i tak dostał karę.
- To jest bardzo ciekawe zagadnienie, które było już przedmiotem rozważań Sądu Najwyższego i NSA. Oba te sądy stwierdziły, że faktycznie – osoby, które chcą skarżyć nałożenie tej kary, nie mogą tego zrobić dlatego, że właśnie żadna decyzja administracyjna nie została wydana, a więc nie ma co skarżyć. Taką karę możemy zareklamować dopiero czekając na egzekucję. I dopiero wtedy możemy zaskarżyć egzekucję i tam możemy szukać sprawiedliwości. Dopiero w momencie, kiedy tej kary nie zapłacimy - tłumaczy adwokat Katarzyna Łukasiewicz.
Z całym reportażem mogą się Państwo zapoznać TUTAJ
ProgramInterwencja
Data24.08.2022
TelewizjaPolsat

Potrzebujesz konsultacji?

Jeżeli potrzebujesz porady prawnej lub konsultacji z prawnikiem, zapraszam! Chętnie udzielę wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania w Twojej indywidualnej sprawie.

tel. 665 272 500

Pon – Pt 09:00-17:00

Zarezerwuj termin