Dziennik Gazeta Prawna: Rząd jednak nie utrudni rozwodów

Rząd jednak nie utrudni rozwodów. Godzenia małżonków na siłę nie będzie

Zachęcamy serdecznie do lektury artykułu pani redaktor Ingi Stawickiej, który znajduje się w najnowszym wydaniu Dziennika Gazeta Prawna, dotyczącego wycofania się przez Ministerstwo Sprawiedliwości z niektórych zmian w prawie rodzinnym. W artykule znajduje się wypowiedź mec. Katarzyny Łukasiewicz.
"Pod naporem krytyki resort stwierdził, że wycofa się z wprowadzenia rodzinnych postępowań informacyjnych, które miały być jednym z kluczowych elementów procedowanej właśnie reformy prawa rodzinnego. To istotne przede wszystkim dla tych, którzy mają wspólne małoletnie dzieci".
"– W rozwodach, w których małżonkowie nie są zgodni lub posiadają wspólne małoletnie dzieci, potrzeba przeszkolonych sędziów i prężnie działających ośrodków psychologicznych. Dzisiaj na stanowisko Opiniodawczego Zespołu Sądowych Specjalistów czeka się nawet do dwóch lat – stwierdza adwokat Katarzyna Łukasiewicz. – Sędziowie nie są od godzenia zwaśnionych małżonków, tylko od czuwania nad prawidłowo przeprowadzaną procedurą, w której dobro dzieci jest na pierwszym miejscu. Ważniejsze jest usprawnianie, a nie ideologizowanie rozwodów - dodaje".
TytułDziennik Gazeta Prawna
Data04.05.2022
EkspertKatarzyna Łukasiewicz

Potrzebujesz konsultacji?

Jeżeli potrzebujesz porady prawnej lub konsultacji z prawnikiem, zapraszam! Chętnie udzielę wsparcia i wskażę dostępne rozwiązania w Twojej indywidualnej sprawie.

tel. 665 272 500

Pon – Pt 09:00-17:00

Zarezerwuj termin